Hrozivý pád: nemecké banky stratili viac ako 90 % hodnoty od svojich maxím

Autor: Patrik Mackových | 9.8.2019 o 10:12 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  140x

Počas tohto týždňa druhá najväčšia banka v Nemecku Commerzbank zaznamenala štvrtý po sebe idúci pokles v oblasti tržieb.Prevádzkový zisk klesol v druhom štvrťroku kvartálne o 17,5 % na úroveň 298 miliónov EUR.

V minulom roku sa jednalo o zisk 401 miliónov EUR v tomto období. Príjmy v druhom štvrťroku klesli o 2,2 percenta na 2,1 miliardy EUR, čo bolo mierne nad očakávaniami analytikov.

Druhý najväčší poskytovateľ pôžičiek v Nemecku sa na začiatku roka snažil o fúziu s najväčšou nemeckou bankou, ktorá sa takisto utápa v problémoch - Deutsche Bank. Fúzia však skončila neúspešne.

Akcie Commerzbank si zažili svoj vrchol v roku 2007, tesne pred spľasnutím bubliny s nehnuteľnosťami, kedy sa obchodovala za 300 EUR za akciu. Jej akcie odvtedy padli o viac než 95 percent a aktuálne sa obchodujú na úrovni 5,25 EUR. Za posledné dva týždne si odpočítala cez 17 percent. Nachádza sa tak pri úrovniach z roku 2016 a pokiaľ tieto úrovne prerazí, tak bude testovať nové minimá.

Ani hlavný konkurent Deutsche Bank na tom nie je najlepšie. Jej akcie sa obchodujú za 6,7 EUR na akciu a od maxím stratila viac než 90 % svojej hodnoty. Bankám klesajú zisky aj vďaka príliš uvoľnenej menovej politike a nízkym sadzbám.

Berúc do úvahy význam oboch bánk pre nemecký bankový sektor, sa nielen nemeckí politici, ale aj bežní ľudia logicky pýtajú: budeme svedkami ďalšieho poklesu, alebo sa banky konečne spamätajú?  Vývoj v posledných rokoch však príliš veľa optimizmu nesľubuje...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer

Bývalý policajný šéf porušil pravidlá facebooku o reklame.

Archívny text

August 1968: Neriadený tank zničil dom a zabil človeka. Prípad utajili

Kde sú dôkazy o útokoch na vojakov?


Už ste čítali?