Twitter zaznamenal významný prepad ceny akcií

Autor: Patrik Mackových | 3.11.2019 o 15:43 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  26x

Zhoršené výsledky za tretí kvartál sa postarali o to, že akcie sociálnej siete Twitter sa v minulom týždni prepadli o viac ako 20 percent.

Inými slovami, Twitter čelí problémom so svojim produktom a reklamou.

Obrat sociálnej siete vo výške 823,7 miliónov USD nenaplnil odhady analytikov, ktoré sa pohybovali na úrovni 874 miliónov USD. Zisk na akcie klesol z očakávaných 0,20 USD na 0,17 USD, čo predstavuje pomerne veľké rozdiely. Pozitívnou informáciou bol iba nárast aktívnych používateľov na 145 miliónov.

Spoločnosť Twitter sa podľa CNBC odvoláva na problémy so zberom dát a na limitované možnosti predaja reklamy prostredníctvom aukčného systému. Behom posledných rokov pritom firma v obrate pri reklame zaznamenávala rast. Aj napriek medziročnému nárastu príjmov z reklamy o 8 percent na 702 miliónov USD, Twitter nedokázal naplniť očakávania, ktoré sa pohybovali na úrovni 756 miliónov USD.

Okrem toho sa v uplynulom štvrťroku spoločnosti zvýšili výdavky na 780 miliónov USD. Dôvodom bol nástup nových zamestnancov a veľké investície v oblasti marketingu, vývoja a predaja.

Pozitívny trend pozorujeme vo vývoji počtu užívateľov, ktorých počet od roku 2017 stabilne rastie a aktuálne sociálnu sieť aktívne využíva 145 miliónov ľudí.

Twitter znížil odhad rastu obratu pre štvrtý kvartál v rozmedzí 940 miliónov až na 1,01 miliardy oproti úrovni 1,06 miliardy, ktoré predpovedali analytici. Je však veľkou otázkou, či sa cena akcií dokáže priblížiť k doterajšiemu vrcholu tesne pod úrovňou 46 USD v septembri. Aktuálne totiž pokračuje v prepade a počas minulého týždňa sa obchodovali v pásme 29-30 USD za akciu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Obžaloba Threemu o vražde nespomína, môže to byť taktika

Obhajcovia budú komunikáciu ďalej spochybňovať.

Dobré ráno

Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal

Čo si písali Kočner a Zsuzsová v čase vrážd Kuciaka a Kušnírovej.

Autorská strana Samuela Marca

Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia (píše Samo Marec)

"Poznáte ich po TA3," povedal by Matúš.


Už ste čítali?